SĂPTĂMÂNA EDUCAȚIEI GLOBALE: ,,Împreună pentru pace”.

,O educație bună este izvorul întregului bine în lume”( Kant )
Elevii clasei pregatitoare și preșcolarii de la Grădinița Dracsani au desfășurat în cadrul Săptămânii Educatiei Globale activitatea ,,Împreună pentru pacea lumii ! „Copiii au înțeles ca doar bunătatea, iubirea și toleranta stau la baza înțelegerii între popoare . Micuții au dat frâu liber imaginației pentru a ilustra ideea de pace intr-o perioada marcata de grele încercări pe plan mondial .
Felicitări copii !

În cadrul Săptămânii Educație Globale , elevii clasei I au desfășurat activitatea ,,Împreună pentru pace”.

În cadrul ,,Săptămânii Educației Globale” elevii claselor a IV-a, a VII-a și a VIII-a de la Școala Gimnazială nr. 1 Sulița au desfășurat, inspirați fiind de textele Sfintei Scripturi, activitatea ,,Pace vă las vouă, pacea mea o dau vouă”. (Sfânta Scriptură)

Galerie FOTO

Lasă un răspuns